12.01.22

Spreivitamiinid - efektiivsemad ja looduslikumad kui traditsioonilised vitamiinid.

Vitamiinide manustamine võib mõnel juhul olla tülikas ja keeruline. Ebamugavustunne, mis kaasneb suurte tablettide alla neelamisega võib nii mõnelegi tekitada vastumeelsust. Siinkohal tulevad appi pihustatavad sprei (spray) vitamiinid.

Eriti sobivad pihusti kujul vitamiinid inimestele, kellel on näiteks lekkiva soole sündroom ja toitained ei imendu soolestiku kaudu nii nagu peaksid. Lastel ja eakatel võib olla raske vitamiine neelata. Spreiga pihustamine tundub lastele lõbusam, eriti kui vitamiinid on maitsestatud mõne magusa puuvilja maitsega.

Suusisene pihusti toimetab toimeaine otse vereringesse, mitte ei tugine seedesüsteemil.

Kui võtta traditsioonilist kapsel vitamiini, tuleb see kõigepealt seedida ja toimeained imenduvad läbi maksa või neerude verre. Kui mõni neist süsteemidest on aga välja lülitatud või häiritud – nagu lekkiva soole sündroomiga inimestel – väheneb toidulisandi tõhusus. Sprei kujul vitamiinid hakkavad aga imenduma juba suus, kus toimeaine läheb otse vereringesse.

Iga pihusti toimetab suu pehmetesse kudedesse väikesed tilgad.

Need tilgad imenduvad sisenedes allpool asuvasse rikkalikku veenisüsteemi.

See võimaldab koostisel optimaalse imendumise tagamiseks kiiresti vereringesse siseneda.

Tänu sellele ei tugine spreivitamiinid seedesüsteemi töötlemisel.

Peamised probleemid toitainete omastamisega organismis, mis ei lase kapsel vitamiinidel efektiivselt imenduda:

  • Suurenenud töödeldud toiduainete tarbimine.(Rämpstoit pikendab seedimisele kuluvat aega ja toitainete imendumise efektiivsust.)

  • Seedimise ebaefektiivsuse suurenemine.

  • Dieet ja elustiili muutmine.

Spreivitamiinid on parimad mugavuse poolest – neid ei pea võtma koos toidu või veega ning neid saab kasutada liikvel olles.

Sprei (spray) vitamiinide puhul on annuste doseerimine väga lihtne. Samamoodi nagu võetakse üks või kaks tabletti, tuleb spreid suhu pihustada vastavalt üks või kaks korda. Spreid tuleb pihustada keele alla või põse sisekülgedele. Tähtis on jälgida, et pihustatakse erinevate kohtade peale, siis on tagatud maksimaalne imendumine.

Spray vitamiinid

Sprei vitamiinide puhul, mis ei sisalda kunstlikke lõhna- ja maitseaineid,  on tegu puhtamal kujul vitamiinide ja toidulisanditega.

Nordaidi spreivitamiinid ei sisalda kunstlikke lõhna- ja maitseaineid, toiduvärve, soola, pärmi ega laktoosi.
Spreivitamiinid on GMO ja gluteenivabad.

Meie toote valikust leiad erinevaid sprei (spray) vitamiine: D-vitamiinid lastele ja täiskasvanutele, C-vitamiin, K2+D3 vitamiinB-vitamiinide kompleks, B12 vitamiin, tsink, raud ning melatoniini spreid.

Kasutatud allikas: https://betteryou.com/