02.05.23

4 nõuannet, kuidas vabaneda kevadväsimusest

Usun, et paljud meist tunnevad ära sellised sümptomid – väsimus, rahutus, loid olek ja apaatsus. Tunned, et raske on keskenduda ning soovid mingit vaheldust ja puhkust? See on tingitud talvisest pimedast ajast ning kevade saabumisega toimuvatest muutustest organismis. Päevad muutuvad pikemaks, valgemaks ja soojemaks, mis mõjutab inimese bioloogilist rütmi. Keha vajab sinu abi, et selle muutusega toime tulla.
Jagan sinuga nelja nõuannet, kuidas kevadväsimus seljatada ja kevade nautimist ikka täiel rinnal jätkata:

1. Liigu päeva jooksul piisavalt õues

Kevadväsimuse vastu aitab õues liikumine. Päikesepaisteline ilm aitab organismil toota rohkem serotoniini, mis on looduslik antidepressant. Serotoniin on võimas söögiisu ja tujude reguleerija ja “õnnehormoon”. Liikumine aitab parandada ka vereringet ning suurendada energiataset. Kui tõstad füüsilist koormust, kasvab ka energiatase.

2. Pööra rohkem tähelepanu tervislikule toitumisele

Tervislik toitumine aitab samuti tõsta veres serotoniini taset. Tervislik toitumine on küll oluline terve aasta vältel, kuid eriti oluline on see kevadel, kui organism vajab rohkem energiat. Oluline on süüa mitmekülgselt ning tarbida rohkelt värsket puu- ja köögivilja ning täisteratooteid. Samuti on oluline piisav vedeliku tarbimine. Iga päev tuleks juua 6-8 klaasitäit vett. 

3. Luba endale piisavalt und ja puhkust

Hea uni on oluline kevadväsimusest vabanemiseks. Püüa magada vähemalt 7-8 tundi ööpäevas ning loo endale rutiin, mis aitab kehal ja meelel rahuneda. Näiteks võid enne magamaminekut teha lõõgastavaid harjutusi või lugeda raamatut. Tegele millegagi, mis kosutab just sinu hinge.

4. Tee läbi üks korralik vitamiinikuur

Kahjuks ei saa vajalikke vitamiine ja mineraalaineid kätte kaubanduses olevatest välismaa puu- ja köögiviljadest, mida on ohtralt kemikaalidega töödeldud. Need on vitamiinidest lihtsalt tühjad. Kevadel on eriti oluline tarbida D-vitamiini. Samuti aitab B-grupi vitamiinide tarbimine, sest need aitavad organismil toota energiat ja toetavad närvisüsteemi normaalset talitlust. Kurnatusega aitab võidelda ka Q10. See taastab füüsilise ja vaimse energia varu.

kevadväsimus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kevadväsimuse vastu aitavad liikumine, tervislik toitumine, piisav uni ja vitamiinikuur. Oluline on endale rutiin luua ning võtta endale aega puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Nii saad kevadet täiel rinnal nautida!