14.03.24

Koensüüm Q10 - 5 põhjust, miks peaksid Q10 toidulisandit võtma.

Koensüüm Q10 on antioksüdantsete omadustega kehas loomulikult esinev vitamiinilaadne aine, mida leidub inimese rakkudes ning mis aitab rakkudel energiat toota. See on hädavajalik energiavahetuseks ja reguleerib protsesse, mis toodavad üle 95% meie keha energiast. See tähendab, et Q10 aitab vähendada kurnatust, füüsilist jõuetust ja toetada nii maksa, südame, lihaste kui neerude tööd.
Koensüüm Q10 tootmine kehas aeglustub stressi, keha vananemise ja kehva tervise tõttu. Samuti vähendab Q10 hulka kehas statiinide tarvitamine ning rauarikaste toiduainete, antibiootikumide ning antibeebipillide kasutamine. Mida vanemaks sa saad, seda vähem su keha seda ensüümi toodab.

Siin on 5 põhjust, miks peaksid Q10 toidulisandit võtma:

MIGREENIHOOGUDE VÄHENDAJA
Aastal 2002 uurisid teadlased esmakordselt koensüümi Q10 migreenihoogude ennetava ravi tõhusust. Koensüüm Q10 puudujääk võib olla levinud migreenihaigetel. Seetõttu on kliinilised uuringud näidanud, et Q10-ravi (pärast 3 kuud) võib vähendada migreeni päevade keskmist arvu poole võrra.

ANNAB ENERGIAT JA ELUJÕUDU
Q10 on hädavajalik energiavahetuseks ja reguleerib protsesse, mis toodavad üle 95% meie keha energiast. See aitab toota füüsilist ja vaimset energiat.

NOORUSLIKKUSE ALLIKAS
Kuigi päriselt ei saa me aega vist kunagi peatada, on siiski olemas toidulisandeid, millega oma organismi vananemist aeglustada saame. Üks nendest on koensüüm Q10. Seda kasutatakse sageli ka kosmeetikatööstuses. Siiski, tänu inimese naha kaitseomadustele ei suuda Q10 kreemides tungida sügavamale rakkudesse, mis seda tegelikult vajavad. Samal ajal, kui suukaudne Q10 jõuab rakkudesse ning seeläbi aeglustab vananemisprotsessi ja vähendab selle märke. Kasuta Q10 toidulisandit vähemalt kuu aega järjest, et näha esimesi muutusi oma nahal.

TÕSTAB VASTUPANUVÕIMET STRESSILE JA HAIGUSTELE
Uuringutest on selgunud, et Q10-l on positiivne mõju vererõhule, veresuhkrut alandav toime ning omab kasulikku mõju südame tervisele. Aitab ennetada viirushaigusi.
Lisaks on olemas ulatuslikud andmed koensüümi Q10 kasulikest mõjudest neurodegeneratiivsete haiguste korral. See kajastub juhtumites, kus esineb häiritud mitokondriaalne funktsioon ja/või liigne oksüdatiivne kahjustus, sealhulgas Parkinsoni tõbi, Huntingtoni tõbi ja Friedreichi ataksia. Kliinilised uuringud viitavad sellele, et koensüüm Q10 manustamine võib aeglustada nende häirete funktsionaalset langust.

SUURENDAB KESKENDUMIS- JA ANALÜÜSI VÕIMET
Q10 on abiks mäluprobleemide korral, suurendab keskendumis- ning analüüsivõimet, mis on tänapäeval tõusnud probleemiks ka juba laste ja keskealiste hulgas. See aitab ajul noor olla ja ära hoida ajukahjustusi.

Millist Q10 toidulisandit eelistada?

Koensüüm Q10 defitsiit tekib kergemini neil, kellel on väga madal B6 vitamiini tase. Eesti ettevõte Nordaid on koostöös teadlastega välja töötanud Q10 sprei, kuhu on lisatud ka B6-vitamiini, et sa mõlemad väga vajalikud vitamiinid korraga kätte saaksid. Nordaid Q10 sprei sisaldab aktiivset vees lahustuvat koensüüm Q10 (Q10Vital®) vormi, millel on kliiniliselt tõestatud toime. 
Q10Vital® vormi kohta saad lisaks lugeda all kasutatud kirjanduse juures olevatelt linkidelt.

Kasutatud kirjandus:

www.q10vital.com/health-benefits/
https://www.q10facts.com/coenzyme-q10-and-selenium-for-better-cognitive-function/