19.02.24

Probiootikumid - millal ja milleks me neid vajame?

Terve inimese organism sisaldab kümneid triljoneid mikroorganisme, rohkem kui 1000 erinevat liiki, kes elavad meiega harmoonias mängides rolli peaaegu kõigis keha süsteemides. Igal inimesel on ainulaadne soolestiku bakteriaalne koostis (natuke nagu sõrmejälg), samas täidab igaühe mikrobioom samu füsioloogilisi funktsioone.
Meie elustiili valikud – mida me sööme, kui palju ja kui hästi magame ning kui palju treenime – võivad muuta meie mikrobioomi koostist ja mõjutada tervislikku seisundit.

Milleks võtta probiootikume?

70-80% immuunsüsteemist paikneb soolestikus. See võib tunduda kummaline kuna soolestikku on alati seostatud seedimisprotsessiga, mitte immuunsusega. Kuid soolestik ka kaitseb organismi alla neelatud toksiinide, viiruste ja patogeensete bakterite eest. Mitmekesine mikrobioom annab meile vastupidava ja hästi reguleeritud immuunsüsteemi!

Viimase kümne aasta jooksul on suurenenud teadlikkus probiootikumide rollist tervise säilitamise ja haiguste ennetamise osas. On leitud seos inimese mikrobioomi ja erinevate haiguste vahel nagu rasvumine, II tüüpi diabeet, ärritunud soole sündroom, mitmesugused vähid, hingamisteede haigused jne.

Probiootikumid:

  • tugevdavad immuunsust;
  • aitavad vitamiinidel-mineraalidel paremini imenduda;
  • aitavad ära hoida seedimisprobleeme, kõrvetisi, tupeseent, kõhulahtisust, viirushaigusi ja hingamisteede haigusi.

 Millal võtta probiootikume?

Tarbides jogurtit, keefirit, hapendatud kapsast ja muud fermenteeritud toitu saame häid baktereid, aga kahjuks tänapäeva inimesed ei tarbi neid toite piisavalt ning seetõttu on suureks abiks toidulisandid. Probiootikumi kasutamine on lihtne viis oma bakteriaalset floorat mitmekesistada.

1. SEEDEPROBLEEMID – kui sul on pidevalt kõhulahtisus, kinnisus või gaasid, siis võib selle üheks põhjuseks olla ebapiisav heade bakterite hulk sinu organismis. Siis võib abi olla probiootikumidest.

2. NAHAPROBLEEMID – kas teadsid, et kõhu mikrofloora ja nahk on omavahel tihedalt seotud. Tasakaalus mikrofloora peegeldub särav puhtal nahal ja põletikuline mikrofloora väljendub põletikulisel nahal.

3. PINGELINE PERIOOD – pingeline periood tööl, koolis või kodus viib tihti ebaregulaarse söömiseni, mille tulemusena heade bakterite osakaal meie organismis väheneb. Kui tunned, et sul on stressiga toimetulekuga probleeme või lihtsalt meeleolu on väga muutlik, siis võib taas põhjus olla seedesüsteemi mikroflooras.

4. IMMUUNSUSPROBLEEMID – kuni 80% immuunrakkudest asub inimese soolestikus ning just head bakterid on need, kes kaitsevad meie immuunsüsteemi. Kui tunned, et immuunsus on nõrgenenud, võib samuti abi olla probiootikumidest. Sügistalvisel perioodil soovitatakse probiootilisi kuure korrata iga paari kuu järel.

5. ANTIBIOOTIKUMIDE KUUR – probiootikumid aitavad kiirendada normaalse mikrofloora taastumist pärast antibiootikumikuuri. KIndlasti ei tohi võtta neid samal ajal, vaid manustamise vahel peab olema 2-3 tundi, kuna antibiootikumid takistavad kõikide mikroobide elutegevust.

6. ENNE REISIMIST – eriti kui reisid subtroopilistesse ja troopilistess maadesse – Aafrika, Lõuna-Aasia, Kariibid, Lõuna-Ameerika.

Probiootikumid lastele

Nordaid teeb probiootilisi tilkasid lastele, millele on lisatud ka D3 vitamiini. Lapsepõlves areneb soolestiku mikrobioom ja see aitab teadaolevalt kaasa lapse üldisele tervisele. Lactobacillus Rhamnosus on imiku mikrobioomi looduslik koostisosa ja on üks enim uuritud piimhappebakter maailmas. Lapsed, kes on sündinud keisrilõike abil ja saavad toiduks piimasegusid või antibiootikumide sage kasutamine võivad bakteriaalset keskkonda negatiivselt mõjutada. Neil oleks väga soovitav kasutada piimhappebakteritega toidulisandit.

Nordaid piimhappebakterid koos D-vitamiiniga lastele on mõeldud immuunsüsteemi tugevdamiseks, seedimise toetamiseks ja vitamiin D3 taseme tõstmiseks.

-Probi® Lactobacillus Rhamnosus valiti tootesse seedetrakti kaitsvate ja immuunsust reguleerivate omaduste tõttu.

-Kliiniliste uuringutega on tõestatud, et Probi Rhamnosus 6594 kasutamine vähendab ülemiste hingamisteede põletike esinemist.

-Lisaks sellele on tootel positiivne mõju seedesüsteemile vähendades beebidel puhitusi ja koolikuid ning soodustades seedimist.

Vaata kõiki meie e-poes müüdavaid probiootikume siit ja alusta immuunsuse tugevdamisega juba täna!