07.12.21

B-vitamiin aitab ka kõige stressirohkematel perioodidel

B-vitamiin on inimestele eluks vajalik vitamiin, mis on oluline närvisüsteemi, aju ja südame toimimiseks. B-vitamiin avaldab otsest mõju meie südamele, meeleolule, aktiivsusele, kehakaalule ja ka seedimisele. Oluliseks ülesandeks b-vitamiinil on punaste vereliblede moodustamise ja funktsioneerimise toetamine.

B-vitamiini puudus on ohtlik

B-vitamiini puudus kehas võib tuua kaasa väga suuri terviseprobleeme ja haigusi. Peamised haigused, mis b-vitamiini puudusest on tingitud: aneemia, depressioon, ärevus, kõhukinnisus, halb seedimine, südameprobleemid, lihasnõrkus, halb mälu ja kontsentratsioon, halb naha, juuste ja küünte olukord, ebaregulaarsed südamelöögid, isutus. Ka inimese aju tegevuseks on B-vitamiinid äärmiselt olulised. Kui kehas on B-vitamiini puudus, siis häirib see inimese ajutegevust, keskendumist, meie mõtteid ning emotsioone. Efektiivseks ajutegevuseks on vajalik hoida oma kehas B-vitamiini varud kontrolli all.

B vitamiin

Kuidas vältida B-vitamiini puudust?

B-vitamiini puudust kehas põhjustab ebatervislik eluviis ja toitumine. Üheks suureks mõjutajaks on inimeste kiire elutempo, stress, muretsemine, kiirustamine ning halvad toitumisharjumused.
Üheks peamiseks puudujäägi põhjuseks on suur töödeldud toidu tarbimine. Töödeldud toit ei sisalda üldjuhul B-vitamiine ning kui meie suur osa toidulauast koosneb just töödeldud toidust, siis on vitamiinipuudus lihtne tulema. Lisaks pärsivad B-vitamiinide imendumist kehas: alkohol, kohv, suitsetamine, stress, haigused ning mitmed retseptiravimid. Kui on kahtlus, et kehas on B-vitamiini puudus, siis soovitame esmalt üle vaadata oma toidulaua ning alguses kindlasti lisaks manustada ka kvaliteetseid B-vitamiini kapsleid või mugavaid B-vitamiini kompleks spreid, et keha maksimaalselt toetada ja hoida. Kui elus on kiiremad ja stressirohkemad perioodid, siis on soovituslik juurde manustada vitamiine.

Kuidas B-vitamiine võtta?

B-grupi vitamiinide manustamine tuleks ajastada enne hommikust söögikorda, kuna need vitamiinid annavad kehale koheselt energiat. Parima tulemuse saab preparaatidest, kus on erinevad B-vitamiinid koos, kuna nad toetavad üksteise imendumist ja mõju.

B-vitamiinide peamised ülesanded on:

B-vitamiinidel on mitmeid ülesandeid, mis aitavad inimese tervist, meeleolusid ja energiataset hoida. Erinevaid B-vitamiinide gruppe võib tarbida omavahel koos ning sageli müüakse ka B-vitamiini komplektsete vitamiinidena, et meie tervist ja keha maksimaalselt toetada.

● Organismi varustamine ning toetamine energiaga
● Inimese närvisüsteemi normaalse funktsioneerimise toetamine
● Vajalike seedeelundkonna lihaste toonuse säilitamine
● Naha, juuste, silmade, suu ja maksa tervise toetamine ja tugevdamine

Osta mugavalt B vitamiinid meie e-poest.